Najlepszej jakości pasza, która będzie doskonałym rozwiązaniem dla koni.

Konie, zwłaszcza w okresie zimowym, potrzebują najlepszej jakości paszę, która dostarczy im, niezbędnych składników odżywczych, umożliwiających właściwe przybieranie na wadze. Choć istnieje kilka rodzajów paszy, największą popularnością, cieszą się wysłodki buraczane dla koni. Czym są, oraz dlaczego warto je podawać zwierzętom? Sprawdź, dlaczego warto wybrać wysłodki.

Wysłodki buraczane dla koni, czyli wartościowa, sycąca oraz nie droga pasza, idealna dla zwierząt hodowlanych.

Wysłodki to jedna z tych pasz, którą można podać każdemu zwierzęciu. Jest pożywna, smaczna i słodka, dlatego zwierzęta chętnie się nią zajadają. Wysłodki buraczane, powstają jako odpad, podczas produkcji cukru. Są to buraki,
które zostały pozbawione cukru, przez wypłukanie wodą. Buraki, wykorzystane do produkcji wysłodki, są wysuszone, oraz występują w postaci niedużego granulatu, łatwego w porcjowaniu. Nadają się do podania na sucho, jak i mokro, co okazuje się być przydatne podczas karmienia mniejszych zwierząt, na przykład drobiu. Czy to właśnie dlatego, wysłodki są tak wyjątkowe? Nie. Wysłodki buraczane cenione są za swój skład.

Wysoka zawartość cukrów prostych, kluczem do szybkiego przyrostu masy u zwierząt.

Wysłodki buraczane, posiadają dużą zawartość cukrów prostych. Zjedzenie paszy przez zwierzęcia, skutkuje szybkim przyrostem masy, dużym nasyceniem oraz zaspokojeniem organizmu, w ważne składniki odżywcze. Cukry pochodzenia zwierzęcego, są łatwiej przyswajalny, oraz szybciej rozkładają się w organizmie, dlatego są bezpieczne. W przypadku, gdy zwierzę nie może przyjmować cukru, można zdecydować się na wysłodki buraczane niemelasowane. Pasza ta jest pozbawiona cukru, przez co nadaje się nawet dla koni otyłych. Tak samo jak w przypadku wysłodki melasowanej, wysłodki sprzedawane są w pojemnikach zbiorczych, ułatwiających ich przechowywanie, również zimową porą.

Podawanie wysłodki namoczonej. Na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na ten rodzaj paszy?

Wysłodki buraczane, można podać suche, lub namoczone. Najczęściej, stosuje się to u zwierząt, które mają problem z pogryzieniem paszy. Kiedy wysłodki będą miały kontakt z wodą, mogą zacząć się psuć. Stosując paszę namoczoną, należy zwrócić uwagę, czy na jej powierzchni, nie pojawia się groźna dla zwierząt pleśń. W przypadku jej wystąpienia, paszę należy natychmiast usunąć, by nie doszło do podrażnienia układu pokarmowego u koni.
Wysłodki buraczane są tanie, smaczne, pożywne i wydajne. Nadają się dla każdego zwierzęcia hodowlanego. W przypadku wystąpienia u zwierząt problemów z przyswajaniem cukru, można podawać paszę pozbawiona cukru, czyli wysłodki niemlasowane. Tak wiele zalet sprawiło, że wysłodki, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, wśród hodowców bydła, koni, drobiu czy wieprza. Jeśli zależy Ci, na podawaniu dobrej jakości paszy, w przystępnej cenie, koniecznie wybierz wysłodki dla koni, które szczególnie zimą, będą świetnym, sycącym oraz uzupełniającym pożywieniem dla Twoich zwierząt.

Możesz również polubić…