Nieproszeni goście – pchły

Wiele słyszałeś o pchłach, masz wrażenie, że ten problem Cię nie dotyczy. Oczywiście jak zawsze jesteś w błędzie, Twój pies drapie się. To może być podstawowy, pierwszy objaw inwazji. Dlaczego dopadł ten problem Twojego psa? Wszystko w należytym porządku, kąpiel, weterynarz, psi salon. Same pozytywne rozwiązania, a tu takie coś.

Wcale nie musi, to wszystko wynikać z Twoich zaniedbań. Wystarczy niewielki, wręcz znikomy kontakt z obcym zapchlonym czworonogiem i problem gotowy. Jednak jak pozbyć się pcheł u psa? Masz wrażenie, że wszystko skacze w Twoim domu, że każdy robak jest wszędzie. Postanawiasz wziąć sprawy w swoje ręce. Weterynarz, zakup odpowiedniego preparatu, spraya. Czas na dezynfekcję otoczenia, należy cały dom dokładnie wysprzątać, uprać wszystkie koce, poduszki, dywany. Dokładnie wyczyścić, nawet najmniejsze zakamarki, by nowi sąsiedzi nie zadomowili się u Ciebie na dobre.
W dniu, kiedy wszystko sterylnie posprzątasz, a na Twoim psie już nic nie będzie skakać odetchniesz z ulgą. Pchła to uciążliwy przeciwnik, nie jest tak prosto się jej pozbyć, a przecież niezbyt chciana. Szybko się zadomowi w nowym miejscu, jednak dużo trudniej ją wytępić.

You may also like...