Ile zapłacimy za elektryka

Usługi elektryczne to nieodzowna praca niezbędna przy budowie domu, remoncie lub wykończeniu mieszkania. Są one również konieczne, jeśli przygotowujemy lokal pod własną firmę. Skorzystanie z usług elektryka to gwarancja dobrego, fachowego i, co najważniejsze, bezpiecznego wykonania usługi. Musimy też pamiętać, że na tego typu usługach nie wolno nam oszczędzać – z elektryki korzystamy przez cały czas i bardzo ważnym jest, żeby instalacja elektryczna była wykonana profesjonalnie. Decydując się na wybór konkretnej firmy sprawdźmy opinie o niej, uzyskane certyfikaty czy uprawnienia pracowników. Pamiętajmy, że nie zawsze tanio oznacza najlepiej i zdecydowanie warto zapłacić nieco drożej ale za usługi wykonane terminowo i fachowo. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że instalacja elektryczna przetrwa długie lata oraz poradzi sobie z coraz większą ilością urządzeń, które będzie musiała obsługiwać.

Jakie są ceny

Warto pamiętać, że ceny usług elektryczjych w różnych regionach kraju będą się od siebie różnic. Zwyczajowo w większych miastach koszty też mogą być wyższe. Ponadto ceny są uzależnione od zakresu usług, jakie chcemy wykonać oraz terminu wykonania. Często te terminy są odległe ponieważ tego rodzaju usługi cieszą się znaczną popularnosbia, szczególnie w uznanych i profesjonalnych firmach. Chcąc by peace zostały wykonane szybciej, również musimy liczyć się z wyższymi kosztami.
Przeglądając cennik usług elektrycznych Szczecin należy zwrócić uwagę na to, czy podane ceny są wyrażone netto czy brutto oraz czy uwzględniają koszty koniecznych do zakupu materiałów i robocizny – ceny bowiem podawane są w różny sposób i nie zawsze te najniższe będą dla nas najkorzystniejsze. Najczęściej przygotowywany jest plan wykonania instalacji a ceny są ustalane indywidualnie z klientem, te podawane na stronach internetowych mają zatem charakter informacyjny.

Przykładowe ceny usług

Dla przykładu montaż gniazda trójfazowego 400V będzie kosztował 50 zł za sztukę a gniazda 230V 35 zł za sztukę. Za montaż gniazda antenowego zapłacimy 30 zł, za montaż gniazda komputerowego – 35 zł. Wykonanie projektu przyłącza z uzgodnieniami będzie kosztować od 500 zł a montaż przyłącza z odbiorem od 450 zł.
Koszt montażu rozdzielnicy będzie zależny od ilości modułów (12-24 modułów to 125 zł a 36-48 modułów – 175 zł). Montaż domofonu to wydatek 120 zł a za montaż videodomofonu zapłacimy 180 zł. 100 złotych natomiast to wydatek, który trzeba ponieść za podłączenie kuchni elektrycznej.

 

Możesz również polubić…