Zalety oryginalnych tonerów

Użyć oryginalnego tonera, czy tańszy zamiennik? Czasem tanie nie znaczy lepsze. Poznaj powody, dla których warto zostać przy oryginalnych tuszach.

Tusz oryginalny a zamiennik

Dlaczego warto używać oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek? Przede wszystkim, oryginalne tusze są dostosowane do konkretnej drukarki, więc też często je testowano. Dzięki temu sprawdzono je pod kątem spełniania zakładanych parametrów jakościowych takich jak wygląd, trwałość druku, odporność na blaknięcie i rozmazywanie oraz odwzorowanie palety barw.
Zamienniki są stworzone na wzór oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ale nigdy nie będą identyczne. Duże firmy strzegą swoich receptur atramentowych.

Kwestia bezpieczeństwa tańszych tuszy

Zamienniki dużo częściej ulegają awarii, nie nadają się do użytkowania, gorsza jakość drukowania i błędy na poziomie oprogramowania urządzenia.
Zamienniki mogą też uszkodzić urządzenie drukujące. W najgorszym scenariuszu mogą nawet doprowadzić do pożaru.

Niższa cena, a jakość

Ceny zamienników często kuszą, ale tusze nie sprawdzają się tak dobrze, jak oryginalne. Częściej zdarzają się wydruki mniej wyraźne, zdarza się też tak, że drukarka zużywa więcej tuszu zamiennika niż oryginalnego. Żadna oszczędność. Lepiej kupić oryginalny, choć droższy toner, który zapewni nam pożądaną jakość wydruku.

Polityka gwarancyjna

Masz drukarkę na gwarancji? Jeśli użyjesz zamiennika i uszkodzisz drukarkę, producent może odmówić naprawy gwarancyjnej. Ma do tego pełne prawo, często zapisane w umowie.

Chroń środowisko

W przypadku nowoczesnych produktów, zużyte tonery oddaje się do recyklingu. Producenci wykonują je z materiałów biodegradowalnych. Dzięki temu wytwarzamy mniej śmieci.

O ja niedobry, kupiłem zamiennik

Nie każdy zamiennik od razu popsuje ci drukarkę. Jeśli drukujesz mało i w domu, kiedy twój dokument nie musi za każdym razem wyglądać doskonale, może się okazać, że dobrze na tym wyjdziesz. Gorzej jest w przypadku awarii drukarki, w tym przypadku zapłacisz za naprawę.

 

You may also like...