Czym jest mój adres ip?

Adres mailowy, adres korespondencyjny, adres zameldowania, tymczasowego pobytu… Niestety, świat zmusza nas do posiadana wielu adresów. Realnych i wirtualnych. Takim wirtualnym a zarazem bardzo realnym – bo nie sposób od niego uciec – jest mój adres ip. Czyli adres, który posiada nasz komputer – każdy komputer podłączony do sieci czyli korzystający z internetu. A przecież korzystanie z internetu to jedna z podstawowych funkcji komputerów. Adres ten służy identyfikacji komputerów w obrębie sieci.

 

By można je łatwo znaleźć. W zależności od tego, jaki mamy system, wystarczy wpisać szereg odpowiednich komend i potwierdzić klawiszem “enter”. Jeśli jednak nie wiesz, jakie to komendy, jakie powinieneś uczyć kroki, wystarczy, że wpisze w wyszukiwarkę hasło “mój adres ip”. Oczywiście musisz być wtedy podłączony do sieci.
Istnieje kilka rodzajów adresów IP> Więszkość sprzętu jednak korzysta z wersji czwartej, czyli IPV4. Pozostałe, bardziej rozbudowane, to IPV5, IPV6. Ta ostatnia powstała w 2011 roku.
Adres IP może być przypisany na stałe – lub być tymczasowy. Bez trudu też go zmienimy – jeśli chcemy.

 

You may also like...