Statystyki Lotto

Dane liczbowe to częsty sprzymierzeniec przy okazji życia codziennego. Porównujemy ceny produktów, liczymy ile pieniędzy możemy na coś przeznaczyć, liczymy oszczędności, czy nasze szanse na coś. Na przykład na wygraną w Lotto.

Statystyka i Lotto

Te dwie rzeczy nie dość, że się nie wykluczają, to na dodatek bardzo do siebie pasują. Lotto, jako, że jest grą liczbową polega w większej mierze na liczbach. Można powiedzieć, że nie ma to zbytniego znaczenia, gdyż chodzi o losowanie liczb, więc głównie decyduje łut szczęścia. Jednak można temu szczęściu dopomóc.

Ile wynosi bazowe szczęście?

Dzięki matematyce wiemy, jaką mamy szansę na daną wygraną. W Lotto wygrywamy trafiając od trójki do szóstki, przy czym trójka to najniższa wygrana, a szóstka to najwyższa.
Prawdopodobieństwo trafienia trójki jest jak jeden do 57. Nie jest to więc trudne, ale przynosi mały zysk. Trafienie czwórki to już pewna sumka możliwa do wygrania, ale prawdopodobieństwo trafienia wynosi 1 do 1032.
Piątka to już otarcie się o główną wygraną i bardzo spory zastrzyk gotówki. Jednak wygranie na poziomie tego progu do najłatwiejszych nie należy, bo wynosi 1 do 54 201.
Wylosowanie sześciu poprawnych cyfr to dla wielu marzenie. Nic w tym dziwnego, bo wiąże się z tym ogromna liczba pieniędzy. Jednak szanse na to są dość niskie. Wynoszą zaledwie 1 do 13 983 816. Jest więc to bardzo mała szansa, ale czasami szczęście może się do nas uśmiechnąć.

Najczęściej wypadające liczby w lotto

Prawdopodobieństwo mówi, że każdy numer ma taką samą szansę na wypadnięcie. Jednak praktyka mówi, że z tym bywa różnie i niektóre numery po prostu wypadają więcej razy. Nie jest to oczywiście żadne oszustwo, czy machinacje ze strony organizatorów. Tak po prostu bywa.
Jakie są więc najczęściej wypadające liczby w Lotto?
Od października 2010 roku, czyli od momentu, gdy została zatwierdzona obecna nazwa gry najwięcej razy wypadła liczba 38. Na następnych miejscach uplasowały się numery : 6, 1, 49, 3, 13, 40, 25, 23, 9.

You may also like...