Nie tak prędko! Zęby masz jedne!

Co za dużo, to niezdrowo!

Na świecie istnieje dużo zalet, ale są też wady. Jedną z nich jest idealizm wśród społeczeństwa, który wbrew pozorom jest zbędny, a doprowadza innych do kompleksów. Można go zauważyć wszędzie, jednak przez to, że instagram jest popularny dzięki swoim filtrom i nie tylko, to jest to najlepszy przykład tego, jak ludzie boją się naturalności i niedoskonałości. Należy pamiętać, że rzeczywistość nie jest w stanie wyszczuplić nam ciała tak jak w mediach, nie jest w stanie wygładzić naszą twarz i wiele innych. Dlatego zamiast przerabiać siebie w necie, zrób to w rzeczywistości – przynajmniej zaakceptujesz siebie bardziej niż przedtem!

Włosy, buty, zęby, paznokcie…i wiele innych

Tak jak zdążyliśmy zauważyć, te powyższe wartości są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak bardzo lubimy o nie dbać i bez sumienia wydajemy na nie pieniądze. Można powiedzieć, że słusznie, jednak wszystko ma swój umiar. Częste farbowanie włosów doprowadza do tego, że mamy suche i zniszczone włosy, intensywne malowanie paznokci (hybrydowych) sprawia, że nasze płytki paznokcia nie odpoczywają i są zniszczone. Akurat jedyna zmiana, która nie szkodzi i poprawia nam nastrój są nowe buty, ale…mówiąc o ładnym uśmiechu, to jak często można wybielać zęby?

Zamiast zyskać ładne zęby – możesz je stracić

Jeśli notorycznie będziesz powtarzać ten zabieg – istnieje prawdopodobieństwo, a raczej pewność, że je uszkodzisz. Dziąsła, szkliwo i jama ustna są bardzo wrażliwe na takie substancje przy częstym stosowaniu i zaleca się, aby wstrzymać się do następnej wizyty z przynajmniej półrocznym odstępem. W innym wypadku może to doprowadzić do niechcianych efektów, a nawet gorszych niż wcześniej, uszkodzisz sobie nie tylko zęby ale całokształt. Jaki składnik ma takie działanie? Stomatolog używa bardzo mocnych substancji wybielających – 30% wody utlenionej, lub nadtlenku karbamidu. Substancje te nie są obojętne na szkliwo, a wręcz je uszkadzają. W międzyczasie możesz po prostu zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, aby utrzymać efekt ładnych, zadbanych zębów, ale przede wszystkim należy pamiętać o ostrożności.

 

Możesz również polubić…