Jaka będzie optymalna niszczarka do dokumentów?

Do niedawna w większości biur wszelkiego typu niszczarki nie były podstawowym sprzętem używanym na co dzień. W zasadzie ten stan rzeczy uległ zmianie w momencie, gdy w życie weszła Ustawa o Ochronie Danych Osobowych. Wynika to z faktu, że w jej ramach, chociażby najbardziej przypadkowe lub nieumyślne udostępnienie danych osobowych osobom postronnym rodzi spore konsekwencje.

Kolejnym aspektem, jaki miał wpływ na chęć zakupu niszczarek, jest wzrost konkurencji między poszczególnymi firmami. Stąd też dane odnoszące się do innowacyjnych projektów lub kolejnych poczynań dla naszych konkurentów mają duża wartość. Jest więc rozsądne, aby zabezpieczać przed dostępem osób postronnych. Warto więc przyjrzeć czym charakteryzują się poszczególne profesjonalne niszczarki.

Podstawowe odmiany niszczarek.

Niszczarek na rynku jest całkiem sporo rodzajów tego urządzenia, lecz najczęściej można je podzielić na dwie kategorie. Mamy tutaj więc:

– niszczarki tnące na paski-tego typu nawet te profesjonalne niszczarki (Rexel Polska) zaliczają się do budżetowych rozwiązań. Powszechnie stosuje się je do niszczenia materiałów o niewielkim stopniu poufności.

– niszczarki tnące na ścinki – tutaj mamy już do czynienia z bardziej zaawansowanym sposobem
destrukcji, który uniemożliwia odczytanie zniszczonych treści. Z kawałków zebranych po zniszczeniu nie ma więc możliwości odczytania czegokolwiek.

W każdej firmie są wrażliwe dane, notatki, szkice i informacje, które nie powinny być przeglądane przez osoby postronne. Stąd też warto zaopatrzyć się w narzędzie, które nam to umożliwi. Takim rozwiązaniem zdecydowanie jest profesjonalna niszczarka.

 

Możesz również polubić…